Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanı

Yüreğim Seni Çok Sevdi Romanı

CANAN Tan’ın en beğenilen romanlarından biri olan benimde lise yıllarımda okuduğum “Yüreğim Seni Çok Sevdi” kitabında Aslı ile Murat’ın duygusal aşk hikayesi anlatılıyor olması okurken bir noktada kendinizden de bir şeyler bulacağınıza eminim…

Aslı İstanbul Teknik Üniversitesinde İşletme okuyan kendi halinde genç bir kızdır. Arkadaşları ile zaman geçirirken kendisi gibi İstanbul Teknik Üniversitesin’de öğrenci olan Murat ile tanışır. Murat Aslı’nın yakın arkadaşı olan Emre’nin arkadaşıdır ve varlıklı bir aileden gelmektedir. Bu yüzden Aslı ilk olarak onu zengin kendi başına buyruk biri olduğunu düşünür. Murat ise Aslı’ya ilk görüşte aşık olmuştur ve onu etkilemenin yollarını arar. Ve bu sırada İmdadına Nazım Hikmet’in şiir’leri yetişir ve Aslı da Murat’ın aşkına inanmaya başlar.

Zaman ilerler ve Murat Aslı ile Bursa’ya ailesinin yanına sevdiği kızı tanıştırmaya gider Murat’ın ailesi gelenekle bağlı bir ailedir ve Aslı gibi bir kızı gelin olarak istemezler. Onların hayallerindeki gelin evinde oturacak, kocasına ve kaynanasına hizmet edecek biridir. Aslı onlar için okumuş ve entelektüel biri gelir. Bunun üzerine ikisinin aşkı karmaşık bir imkansız aşka dönüşmeye başlar.

Aslı durumun daha da ileri gitmemesi için Amerika’ya okuma bahanesi ile kaçmaya karar verir. Oraya gittiğinde de kendine yeni bir hayat kurmaya başlar. Murat ise Türkiye’de zamanını Aslı’yı özleyerek ve ailesini ikna etmeye çalışarak geçirir fakat pek başarılı olmaz.

Aslı bir gün Türkiye’ye dönmemeye çok kararlıdır ve bu uğurda en yakın arkadaşının nişanını bile iş bahanesi ile kaçırır. Fakat en yakın arkadaşları araçılığıyla Türkiye’de olan biten olayları ve Murat hakkındaki gelişmeleri de sürekli takip eder.

Bir gün Murat’ın babası hastalanır ve bunun üzerine şirketlerin başına Murat geçmek zorunda kalır. Bunun üzerine Murat’ın annesi Murat’ın istedikleri gibi biri ile evlenmesi için baskılarını arttırır.

Bu sırada Aslı arkadaşının düğüne gelme baskısına daha fazla dayanamaz ve düğün için Türkiye’ye gelir. Tabi düğünde Murat ile de karşılaşır ve Murat onunla evlenmek istediğini bir kez daha Aslı’ya iletir. Aslı bu aşkın çıkmazda olduğunu ve Murat’a daha fazla umut vermemek için ona evlendiği yalanını söyler. Bunun üzerine Murat tamamen yıkılır.

Aslı Amerika’ya geri döndüğünde hayatına kaldığı yerden devam ediyor ve pek istekli olmasa da sonunda Amerikalı biriyle evlenip hayatına Amerika’da devam ettirmeye devam eder. Fakat evliliği umduğu gibi gitmiyor ve bir süre sonra boşanırlar Bunun üzerine Aslı tamamen Türkiye’ye dönmeye karar alır.

Kader yine bir şekilde Aslı ile Murat’ı bir araya getirir. Ve Eski arkadaş olarak birbirlerine hal hatır sorarlar Murat da evlenmiştir ve bir kızı olmuştur. Aslı, Murat için mutlu olduğunu belirtir fakat kızının adını öğrenince bir şok geçirir. Murat’ın kızının adı Aslı’dır ve Murat onu sürekli Aslı’m diye çağırır.

iofir