Yaz Tatillerini Verimli Geçirmek

Yaz Tatillerini Verimli Geçirmek

İş ve okul hayatının yorucu temposunda dağıttığımız enerjinin toplanması amacıyla mola vermemiz gerekir. Bu molalarda en çok neyi özlediysek onlara yöneliriz. Tatillerimiz çalışma rutinimize göre her zaman daha kısa kalır. Hoş, uzun olsa bile bize öyle gelmeyebilir.

Peki bu kısıtlı tatil günlerimizde neler yapabiliriz? Şehir içinde veya şehir dışında yapabileceğimiz sayısız aktivite bulunuyor.Öncelikle gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu düşünmeliyiz.Yorucu bir tempodan çıktıktan sonra dinlenmeye vakit ayırmamız gerekebilir. Bundan kasıt tabii ki tüm gün uyumak değil. Spor yaparak, doğayla iç içe vakit geçirerek hem vücudumuzu hem beynimizi dinlendirebiliriz.Şehir içini baz alırsak İstanbul için çok verimli “istanbul tours” yani istanbul turları bulunmaktadır.

Bu tur şirketleri şehrin en güzel yerlerini bize gezerek görerek keşfetme şansı tanır. Yine aynı şekilde şehir dışına da çıkılabilir.Şehir içindeki kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için Ege ve Akdeniz kıyıları daha caziptir.Doyasıya denize girerek, adrenalin dolu aktivitelere katılarak dolu bir tatil geçirebiliriz.Adrenalin dolu aktivitelere gelirsek tüm yıl sabit çalışma hayatının monotonluğundan sıkılmış insanlar için en iyi motivasyon yolu diyebiliriz. Örneğin yamaç paraşütü, tüplü dalış, rafting vb. aktiviteler tercih edilebilir.

Tatillerde normalin dışında yapabileceğimiz şeyler deneyimlemek kendimize katacağımız yenilikler olacağını da düşünürsek kişisel gelişim ve genel kültürümüz açısından bize faydalı olacaktır.Tabii bunun yanında tüm bu saydığımız aktiviteleri sevdiklerimizle birlikte yaparak onlarla kaliteli zaman geçirip güzel anılar biriktirmiş oluyoruz. Yine de “keşke tatiller hiç bitmese” dediğinizi duyar gibiyim. Önemli olan kaç gün sürdüğü değil, o günlere neler sığdırabildiğimizdir. Sonuç olarak tatil günlerimizde ailemiz ve arkadaşlarımızla vakit geçirerek nerede olursak olalım mutlu olmayı ve doyasıya eğlenerek her anın tadını çıkarmayı unutmuyoruz.

iofir