Hayalinizdeki Mutfak Nasıl Olmalı?

Hayalinizdeki Mutfak Nasıl Olmalı?

Hanımlar için evin en önemli yeri mutfaktır. Mutfak ne kadar kullanışlı ne kadar ferah olursa bir ev o kadar güzel gelir bir kadına. Çünkü günün çoğu mutfakta geçmektedir. Zamanının çoğunu mutfakta geçirdiği için en sevdiği şekilde döşenmesini, kullanışlı olması bir kadın için çok önemlidir. Gelelim güzel ve ideal mutfağın nasıl olacağına.

Eğer mutfağınız genişse işiniz daha da kolaydır. Dilediğiniz şekilde mutfak dolabı yaptırabilirsiniz. Ben genelde açık renk tonlarından yanayım. Mutfağı hem geniş hem de ferah göstermektedir. Dolapları öyle ayarlamalısınız ki tüm araç gereçlerinizi muntazam yerleştirmeli ve kolay ulaşabilir olmalıdır. Mutfağınız ne kadar düzenli olursa o kadar rahat edersiniz. Şimdi o kadar çok seçenek var ki. Hayallerinizdeki mutfağa ulaşmak çok zor değil. Sadece ne istediğinize karar verin. Herkesin ne beğendiği değil sizin beğeniniz önemli. O mutfakta vakit geçirecek kişi sizsiniz.

Mutfak Dolapları ve Dizayn Ederken Nelere Dikkat Etmeli!

  • Geniş bir mekana sahipseniz işiniz kolay sadece seçeceğiniz modele karar vermelisiniz. Eğer dar bir mekanınız varsa o zaman kullanışlı, içten gizli bölmeler yapıp değerlendirebilirsiniz.
  • Modern mutfaklar çok revaşta şu an. Bencede kullanış açısından ve görünüş açısından çok güzeller.
  • Dağınıklığınızı ortadan kaldırmak için mutlaka tencerelerinizi koyacağınız bölmeler büyük olmalı, kaşıklık bölmesi ayrı olmalı. Kaşıklık deyip geçmeyin benim üç çekmecemi boşalttı yeni hali.  Kiler bölmeniz geniş ve büyük olmalı ki bakliyatlarınızı ayrı ayrı kavanozlara koyabilesiniz.
  • Sürekli kullanmadığınız kaplarınızı üst dolaplara koyabilirsiniz. Çok kullandığınız tabak, bardak gibi eşyalarınızı ulaşabileceğiniz dolaplara yerleştirin.
  • Dolaplara karar verdikten sonra seçeceğiniz tezgahta çok önemli. Şu an çimstone, belenco tezgah modelleri çok hoş. Kullanış açısından da çok rahat.  Bu firmaları dilerseniz internetten araştırıp bulabilirsiniz.
  • Duvar seramikleri de seçtiğiniz tezgah ve dolap rengine uyum sağlamalıdır.
  • Masanız, perdeniz dilerseniz aynı renklere yakın, yada kullandığınız tonları patlatacak renkler bulabilirsiniz. Masanızda hasır servis atlıkları çok hoş bir hava katacaktır.
  • Halı mutfağı gösteren başka bir ayrıntıdır. Dilerseniz sade desen ve renklerle yada desenli modellerle mutfağınıza renk katabilirsiniz.

Gerisi sizin zevkinize kalmış…

 

iofir