İstanbullu Gelin Dizisi Hakkında

İstanbullu Gelin Dizisi Hakkında

OYUNCULAR

Özcan Deniz

Aslı Enver

İpek Bilgin

Fırat Tanış

Murat Akpınar

Berkay Hardal

Neslihan Yeldan

Dilara Aksüyek

Nergis Çorakçı

Pelinsu Pir

Fatih Koyunoğlu’nun da yer aldığı “İstanbullu Gelin” Star TV’de yayınlanıyor. Faruk ile Süreyya’nın tutku dolu aşklarını ekrana taşıyan “İstanbullu Gelin”in hikayesi gerçek hayattan uyarlandı. Dizi Bursa da yaşayan köklü bir ailenin yaşamını gözler önüne seriyor.

Konusu: Annesiz ve babasız büyümek zorunda kalan Süreyya, genç yaşta hayatın yükünü sırtlamış, çok güzel ve gururlu bir genç kızdır. Konservatuar mezunu olan Süreyya, hayatını reklam seslendirerek ve vokal yaparak kazanmaktadır. Hayattaki tek akrabası teyzesi Senem ile birlikte yaşayan Süreyya’nın mütevazi yaşamı, beklenmedik bir anda karşısına çıkan zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olması ile sonsuza kadar değişir.

Bursa’nın tanınmış ve köklü ailelerinden Boran’ın ailesi içinse bu aşkı kabullenmek hiç de kolay olmayacaktır. Kocasının ölümüyle 4 oğluyla kalan Esma Sultan’ın en gözde oğlu Faruk için bambaşka hayalleri vardır.

Faruk kendi bildiğini okumakla kalmayıp Süreyya ile evlenir kısa bir süre sonra Faruğ un eski sevgilisi yıllar sonra ortaya çıkar ve kanser hastasıdır birde çocukları vardır Faruk bundan habersizdir.

Öğrenince dünyası başına yıkılır ancak  Dizinin izleyicilerini soluksuz bırakan sezon finalinde; havalimanında gördüğümüz Süreyya’nın nereye gittiği, Faruk’u affedip affetmeyeceği ve tutku dolu aşklarının bu engeli de aşıp aşamayacağı büyük merak konusu. Kısa süre sonra hastalığa yenik düşen begüm hayatını kaybeder.

Esma sultan çelik zırh kuşanmışçasına ailesine kimseyi yaklaştırmamaktadır. Dört oğlunu da ayrı ayrı koruma altına alan Esma sultan verdiği savaşı kazanabilecek mi merak konusu.

Motor sevdalısı oğlu Murat’ın geçirdiği ağır trafik kazası aileye derinden sarssa da bunun da üstesinden gelmeyi başarmışlardır.

Ortanca oğulu Osman kendi halinde herşeyden uzak kalmayı tercih eden yapılan tezgahlardan habersiz zeki ve sessiz kişiliği ile ön plandadır. Süreyya ya olan aşkını herkes ten gizlemektedir. Abisi Fikret Faruk’a olan kıskançlığını dizginleyememektedir, yaptıkları aileye zarar vermektedir İpek ile yaptığı evlilikte mutluluğu yakalayamamıştır üzerine aldıkları bebek haberi bile Fikret in karısına aldatmasına engel değildir.

Bunu öğrenen ipek çılgına dönüp kızını da alıp evi terkeder. Yılan hikayesine dönen olaylar silsilesi giderek daha içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Esma sultan ilk aşkıyla karşılaşmıştır duygularına hakim olamayan eski çift birbirlerine karşı koyamazlar. Herkes ten sakladıkları sır dolu aşklarını dolu dizgin yaşamaya başlarlar. Esma evlatlarının duymasından çok korksa da sevdiği adamın kollarında olmak onu mutlu etmeye yetiyordu. Bu mutluluk ta kısa sürdü Faruk herşeyi öğrendi annesinden hesap sormaya gidiyordu , tüm aile toplanmış Esma Sultan’ı köşeye kıstırmışlardı ne cevap verecekti anlayacaklarmıydı? Esma aşkından vazmı geçmek zorundaydı merak edilen her şey Cuma Akşamları Star Tv de

iofir