Zaman Her Şeyin İlacıdır

Zaman Her Şeyin İlacıdır

Ben Yasemin; üniversiteden Bilgisayar Programcısı olarak mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca hiç kimseyi hayatıma almayıp sadece kariyerim için çaba gösterdim. Neyse ki eğitim hayatım boyunca sürekli ders çalışmamın etkisi ile okulu derece ile bitirdim. Artık iş hayatına bir yerden başlamam gerekiyor diye düşünürken karşıma çıkan mesleğimle ilgili gelişmemi sağlayacak olan ücretsiz yazılım kursu ile karşılaştım ve bu kursu değerlendirdim. Kurs merkezimiz Bakırköy’de idi. Hafta içi her gün Çekmeköy’den Bakırköy’e gitmek zorundaydım. Kursta mesleğinde kendini geliştirmek için gelen bir çok arkadaş edindim. Birbirimize hep destek olur, en iyilerini yapabilmek için çalışıp çabalardık. Kursta tüm arkadaşlarımla sevgi ve saygı dolu günlerimiz geçiyordu ki birinin bakışı benim çok dikkatimi çekmişti. Belli ki arkadaşlıktan ileri duygulara sahipti. Adı Murat idi. Murat da sürekli birlikte zaman geçirdiğimiz arkadaşlarımdan biriydi. Aslında aklımda ona karşı bir şey yokken, masum ve sevgi dolu bakışları ile dikkatimi çekmeyi ve aklımı karıştırmayı başarmıştı.

Sürekli birlikte vakit geçirmeye başladık. Bir hafta sonu arkadaşlarımızla birlikte pikniğe gitmeye karar verdik. Bakırköy Kiralık Araç ofisine gidip araba kiraladık. Kiraladığımız arabalarla piknik yapacağımız alana gittik ve hazırlıklarımızı tamamladık. Kızlarla masayı hazırlarken, erkek arkadaşlarımız da mangal ateşini yakmaya çalışıyorlardı. Neyse ki tüm hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra hep birlikte masaya oturup yemeklerimizi yemeye başladık. Masayı topladık ve hala yanmaya devam eden ateş üzerinde kahve yapıp içmeye başladık. Neyse ki arkadaşlarımızdan Ali bir şişe bulmuş ve bununla doğruluk mu cesaret mi oyununu oynayalım diye ısrar etti. Kalabalığa uymak zorunda hissettim kendimi. Neyse ki herkes birbirine sorular soruyor, cevaplar veriyor derken şişe Murat ile Ali’ye döndü. Ali hoşlandığın kızın adı ne diye sorunca Murat bana uzun uzun baktı ve Yasemin dedi. Tahmin ediyordum zaten ama yine de Murat’ın o kadar insanın içinde bunu itiraf etmesi çok hoşuma gitti ve gönlümü okşadı. Bir anda yükselen alkış sesle ile Murat elini uzatıp elimi tutup beni ayağa kaldırdı ve “ben seni çok seviyorum bu tuttuğum eli hiç bırakmayacağıma söz veriyorum” dediğinde birbirimize sarıldık ve pikniğimiz daha keyifli hale gelmişti. Piknik alanında bir gölet vardı. Gölet kenarına gittik ve uzun uzun konuştuk.

Eve gitme vakti gelmişti. Murat beni eve bıraktı ve o gece boyu telefonda yazıştık. Sabah olmuyordu resmen. İçim içime sığmıyor, kursa gitmek için can atıyordum. Murat ile devam eden ilişkimizde ailesi ile tanışma kararı aldık. Murat’ın babası Ceza Hukuku Avukatı idi. İstanbul’da annesi ve kardeşleri ile tanıştıktan sonra Bursa’ya babasını ziyarete gittik. Babası güler yüzle karşıladı ve birlikte yemek yedik, konuştuk. Çok tatlı bir aileye sahipti Murat. Hepsini çok sevdim, onlarda beni çok sevdi. Devam ettiğim kursum bitti ve ailem yurt dışında dil eğitimi almam için oldukça ısrar etti ve Kanada’da bulunan ablamın yanına gitme kararı aldım. Bu duruma Murat çok üzüldü. Çünkü uzun bir süre gelemeyecektim. Ama bizim sevgimizden Bir şey eksilmeyeceğini biliyordum. Yurt dışında dil eğitimi ortaya çıkmasaydı evlenecektik. Hatta evimizin nasıl olacağı konusunda bile hayaller kuruyorduk. Salonumuzun dekorasyonundan tutun mutfak dizaynına kadar her şeyi düşünmüştük. Hatta ben mutfağı Amerikan tarzda istiyordum. Amerikan mutfaklarda tezgah için Çimstone tezgah kullanıldığında şık bir görüntü olduğunu bildiğim için bu şekilde bir düzenleme istiyordum. Ben Kanada’ya gittim ve 6 ay süre ile dil eğitimimi tamamlayıp Türkiye’ye geri döndüm. Artık çok mutlu olacağımızı biliyordum. Arada hiçbir engelimiz yoktu. Babam ben Kanada’da dil eğitimi alırken İnşaat Demiri Ankara firmasını satın almış ve orada çalışmaya başlamıştı. Anneme Murat’ı anlattıktan sonra annemle birlikte Ankara’ya gidip babama da anlattık. Babam da bu ilişkiyi onayladıktan sonra bizimle İstanbul’a geldi. Murat ile görüşüp ailesi ile ailemin tanışmasını istedim. Bu duruma çok sevinen Murat ailesi ile bize geldiler.

Çok heyecanlıydım. Murat ile bir hayat kurmak için, hayatımızı birleştireceğimiz için çok da mutluydum. Ailelerin birbirleri ile anlaşması sonucunda ciddi adımlar atmaya başladık. Düğün tarihimiz yaklaşıyordu ve annem ile tüm hazırlıkları tamamlamaya çalışıyorduk. Murat ile ev kiralayıp, satın aldığımız eşyaların yeni evimize teslimatını istedik. Bende Etiler Evden Eve Nakliyat firması ile görüşüp evdeki tüm eşyalarımın taşınmasını istedim. Yeni evimiz 8. katta olduğu nakliyat firması eşyalarımı yük asansörü ile taşıdı ve yerleştirdi. Bizde annemle birlikte temizlik yaptıktan sonra eşyalarımı paketinden çıkartıp yerleştirdik. Şimdi büyük bir heyecanla Murat ile düğünümüzü bekliyoruz. Zaman her şeyin ilacıdır ve sevdiğini beklemek, sevdiğin tarafından beklenmek kadar güzel bir duygu yoktur.

iofir