Motor Çeşitleri Yakıta Göre Değişir

Motor Çeşitleri Yakıta Göre Değişir

Yaktığı Yakıta Göre Motor Çeşitleri, 2 kısımdan oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla benzinli motorlar ve de dizel motorlardır.

Otomobil satın alınırken ise kafa karıştıran soru işaretlerinden birisi de otomobilin benzinli mi yoksa dizel motor olarak mı tercih edilmesi gerektiğidir.

Benzinli Motorlar: Benzinli otomobil çeşitleri dizel motora sahip araba çeşitlerine kıyasla daha seri olmaktadır. Eğer aracınızda en çok önem verdiğiniz konu hız ise tercihinizin benzinli motora sahip bir araçtan yana olması gerekir. Ayrıca benzinli motora sahip araçlar sık sık bakım yaptırılmaya ihtiyaç duymamaları nedeniyle de bir diğer tercih sebebi olarak görülebilmektedir.

Dizel Motorlar: 1982 yılında Alman mühendis Rudolf Diesel tarafından icat edilmiştir. Dizel motora sahip araçlar yakıt olarak motorin kullanmaktadırlar. Eğer araçta önem verdiğiniz konu çekiş gücünün kuvvetli olması ise Dizel motora sahip bir araç almalı ya da kiralamalısınız.

İkinci araç alırken mutlaka motorlarına da baktırmalısınız. Bunun için oto ekspertiz ümraniye firmasını tercih edebilirsiniz. %100  gerçek testlerin yaplıdığı ve TSE belgesine sahip olan firmaya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

iofir