İyi Bir Arkadaş Kardeşten Ötedir

İyi Bir Arkadaş Kardeşten Ötedir

Yeşim; çocukluk arkadaşım. Daha 5 yaşlarındayken tanıştım. Aynı okula başladık, eğitimimize devam ettik. Arkadaş ortamımız çok genişti. Yeşim ile çok iyi arkadaştık. Her günümüz birlikte geçerdi.

Çocukluk yıllarımı hatırladığımda Yeşim ile geçirdiğim güzel günler gelirdi aklıma. Yeşim ile birlikte bir kursa başladık. O muhasebeci, ben bilgisayar programcısıyım. Kariyer hayatımızda daha iyi ilerleyebilmek için özel kurslara da giderdik. Kurs merkezimiz Bakırköy’de idi. Her gün Çekmeköy’den Bakırköy’e gitmek zorunda kalıyorduk. Oldukça zordu ama bizi yoran sadece yoldu. Kursa ilk gittiğimiz günlerde kimse ile arkadaşlık yapmıyorduk. Eğitimcilerimiz kaynaşmamız için bir piknik düzenledi. Biz pikniğe zor gideceğimizi düşünerek Yeşim ile birlikte Bakırköy Kiralık Araç ofisinden araba kiraladık ve eve gittik. O kendi evinde ben kendi evimde hazırlıklar yaptık ve arabaya yükledik. Sabah olduğunda Yeşim ile birlikte yola koyulduk. Piknik yerine ulaşmamız biraz zor oldu. Aracımızın lastiğinin patlaması sebebiyle acil lastik tamircisi aramak zorunda kaldık. Gelen lastik tamircisi ekibi aracımızın lastiğini değiştirdi ve yolumuza devam etmiştik. O gün öyle güzel vakit geçirdik ki, eğitimcilerimiz gerçekten kaynaşmamız için çok güzel bir yol bulmuştu. Herkes hazırladıklarını masaya koydu, servise açtı. Birlikte voleybol oynadık, ip atladık, salıncağa bindik. Çok güzel bir ortamdı. Neyse ki gün bitti ve Yeşim ile kiraladığımız arabayı teslim ettik ve eve gitmek için yola çıktık.

Yeşimle yolda konuşurken aslında çok ön yargılı davrandığımızı, arkadaşlarımızın çok sevecen olduğunu konuştuk. Yeşim bir çocuğun sürekli ona baktığını söyledi. Adı Ercandı. Bende diğer günlerde gözlemledim ve gerçekten de Ercan’ın bakışı ilgisini açık ve net anlatıyordu. Bir gün Yeşimle Ercan dışarıda buluşma kararı aldı. O gün birbirlerine karşı olan duygularını açıklamışlar. Çok sevinmiştim. Arkadaşlarımın mutluluğu benimde mutluluğumdu.

Yeşim ile Ercan’ın ilişkileri devam ederken biz işe başladık ve Yeşim ailesine Ercan’dan bahsetti. Ailesi de Ercan’ı ailesi ile birlikte görüşmeye davet etti. Çok kısa bir zaman içerisinde nişanlandı. Yeşim ile Ercan düğün için hazırlıklarına devam ediyordu. Ümraniye’de oturacaklardı. Düğün günü yaklaşınca Yeşim eşyalarının taşınması için Çekmeköy Evden Eve Nakliyat firması ile görüşüp eşyalarının taşınması talebinde bulundu. Beklenen gün geldi ve Yeşim’in eşyaları taşınmak için yola çıktı. Bende Yeşimle yeni evine gittim, ona yardım ettim. Bazı eşyalar çok büyüktü ve merdivenlerden çıkması oldukça güçtü. Bu sebeple nakliyat firması yük asansörü kurarak eşyaların taşınmasını kolaylaştırdı. Biz de taşınan eşyaları yerleştirdik. Şimdi düğün gününü heyecanla bekliyoruz.

iofir