Her şeyde Bir Hayır Vardır!

Her şeyde Bir Hayır Vardır!

Abim beylikdüzü arçelik servisi ile çalışmaya başlamıştı. Servisin yetişemediği yerlere gidip teknik hizmet vermekteydi. Küçüklüğünden beri sürekli bir şeyleri söküp, yeniden eski haline getirmeye bayılırdı. Bu yüzden bu işi çok sevmekteydi.  Onun için ideal meslekti. Birşeyleri tamir etmek, çalıştırmak onu çok mutlu ediyordu.

Yıllar sonra abimin kasıklarında dayanılmaz bir ağrı oluşmaya başlamıştı. Hatta bazen ağrıdan duramaz hale geliyordu. Abim doktorları bildim bileli hiç sevmez. Annem küçükken ilaçlarını içirebilmek için halden hale girerdi. Kısacası doktorlar abimin en büyük fobisiydi. Ağrıları gün geçtikçe dayanılmaz bir hal almış, bu yüzden çalışamaz hale gelmişti.

Bir gün doktor bir müşterisine tamir için gitmişti. Ağrıdan ayakta zor durduğunu anlayan doktor neyin var? diye sormuş, Abim utana sıkıla derdini anlatmış. Doktor ihmal etme yarın benim muayeneme gel bir kontrol edeyim seni demiş. Abim çok dürüst ve yardımsever biridir. Herhalde bundan dolayı Allah hep ona yardımcı olur. O doktorun ayağına gitmese bile Allah doktoru onun ayağına getirmişti.

Ertesi gün doktor sürekli aramış gel bekliyorum diye. Abim müşterisi de olunca mecburen gitmiş. Doktor muayene ettikten sonra senin acilen ameliyat olman lazım demiş. Abim ne ! demesiyle şok tabii.  Böyle bir şey beklemiyor.  Meğerse abimde varikosel hastalığı varmış. Sürekli ayakta iş yapması bu durumu ilerletmiş. Abim doktora bakıp varikosel nedir?  ilk defa duyuyorum bunu demiş.  Bu hastalık erkeklerin yaklaşık %15 inde görülürmüş. Hele ki sürekli ayakta çalışanlarda daha fazla çıkmaktaymış. Neyse ki tedavisi olan bir durum. Abim varikosel ameliyatı olup, bu şikayetinden kurtuldu. Aynı zamanda doktor fobisi de geçmiş oldu. Her şey de bir hayır var dedikleri bu olsa gerek…

iofir