Hayat Bir Koşturmaca

Hayat Bir Koşturmaca

Hayatımız boyunca bir çok şeyin peşinden koştururuz. Belli bir yaşa kadar okul hayatı, sonrasında iş hayatı, evlilik, çocuk derken bir bakarız ki zaman öyle bir çabuk geçmiş ki anlamayız. Bu maraton koşturmaca bazen bizi boğar, sıkar bir yerlere kaçmak belki de evimizi bile taşımak isteriz. Hele ki İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşıyor iseniz bunu düşünmeniz kaçınılmazdır. Öyle ki stres, trafik derken sakin bir ortama ihtiyaç duyuyorsunuz.  Bazen bunu çok istesek de bunu engelleyen durumlar vardır. Çocuklarınız küçüktür ya da okul hayatları devam ediyordur. Ya da işinizi hemen bırakacak durumda değilsinizdir. Eğer bunlarla ilgili hiç bir sıkıntınız yoksa gitmek istediğiniz küçük kasabalarla ilgili küçük bir araştırma yapabilirsiniz. İnsan belli bir yaşa kadar çok istemese de yaşamak istemediği yerde bazı nedenlerden dolayı takılıp kalabiliyorlar. Ama artık kendiniz için yaşamak istediğiniz yeri de ertelemenin de bir anlamı da yok.

Eğer ki evinizde yada çevrenizde psikolojik olarak daralmış ve bunalmış hissediyorsanız hemen evden eve nakliyat firması araştırıp en yakın  zaman da size huzur verecek bir yere taşınmanız iyi olacaktır.

Hatta mümkünse her şeye yeniden başlayın. Stilinizi, evinizdeki mobilya  gibi birçok eşyayı inegöl mobilya ile yenileyin. Aktif bir şekilde spora başlayın. Zaten sakin bir yere taşınmayı düşünüyorsanız doğa ile baş başa bir yürüyüş yapmanız size çok iyi gelecektir.

Hayat da  karar da sizin ve nasıl mutlu iseniz öyle yaşayın….

iofir