Hayalleriniz Gerçek Olsun

Hayalleriniz Gerçek Olsun

İnsan sevdiğine İnanır ; Güzel kalbi söylenen her söze her lafa inanmaya hazır olsa da şüpheci tavırlar sonradan kabuklaşır insanoğlunda…

İnsan annesine inanır babasına inanır sevgilisine inanır…. Çocukluktan erişkinliğe  daha sonra yetişkinliğe geçişte İnanacak bağlanacak teslim olunacak birilerini elbet buluruz. Hayatımızın en güzel en unutulmaz anlarını da bu insanlar ile gerçekleştiririz.

Evlilik hayatı da bu süreçte başlar önce sever sonra bağlanır en sonunda da teslim olursun sevdiğine güvenirsin süreç iyi olsa da sonunu olacakları zaman belirler. Hiç tanımadığın bir insan ile aynı eve girip üstüne üstük aynı yastığa baş koymak baktığınızda akıl işi gibi durmasa da ! İnsan sevince aynı çatı altında nefes alabilecek olmak nasıl da heyecanlandırıyor öyle değil mi?

Düğün hazırlıkları başlar aileler dahil olur alışveriş başlar…. En tatlı telaşlar tam da bu sırada başlar hayaller heyecana dönüşür hafif bir kalp çarpıntısı yuva kurmanın heyecanı hayat arkadaşınız ile kafa kafaya verip en ideal olanı yapma isteği oluşur.

Bu anlamda planlı programlı olmak hem sizin zihninizi yormaz hemde işlerinizin belli bir dizinde ilerlemesini sağlayacaktır. Ali ve Ayşe güzel yolculuklarının başında kısıtlı alışveriş bütçeleri ile dünya evine girerken inegöl düğün paketleri imdatlarına yetişti insan her daim böyle şanslı olmasa da bu fırsat onlar için biçilmiş kaftan gibiydi.

Gönüller bir olduğunda samanlık seyran olur derler ya eksiklerin ardı arkası kesilmediği takdirde maalesef mutluluklarda çar çabuk bozulabiliyor aslında bu iki insanın hayatlarını birleştirdikten sonraki karşılıklı anlayış ve mizaçları ile alakalı olduğunu da söyleyebiliriz.

Ali ile Ayşe de öyle yaptı kutu gibi yuvalarını kendi imkanları ile kurup kimseye söz hakkı tanımadılar aileler tarafından desteklenen evlilikler yapılan harcamalar çiftlere ağır dönüşler olarak geri dönebilmektedir. Önemli olan bir yuva kurmaya karar verildiği andan itibaren çiftlerin iletişim dilini düzgün kullanıp birbirleri ile ilgili konularda derin nefes alarak bin düşünüp bir söylemek gerektiğinin önemini anlatmaya çalışıyoruz.

Ali ve Ayşe yalnızca birer örnek en düşük bütçe ile evlerini kurmaya çalışan yüzlerce çiftten biri kimseye müdanası olmayan kimseye gebe kalmak istemeyen güzel yuvalarını kurmak isteyen çiftlerimizden yalnızca biri… Yalnız Ayşe’nin kilo problemi vardı ve doktoru kilo vermeden hamile kalamayacağını söylemişti. Bu sebeple Ayşe Bahçeşehir uzman diyetisyen ile irtibata geçerek sağlıklı bir şekilde zayıflamak için beslenme programı aldı. Şimdi ideal kilosuna ulaşıp çocuk sahibi olabilir.

Hayal edin ve Yaşayın gerçekleşenlere siz bile inanamayacaksınız düşük bütçeler ile kocaman dünyalar kurmanız mümkün elbette önemli olan araştırmak ve bilinçlenmek geriye kalanı her daim zaman hallediyor. Mutlu evliliğin sırlarını mı arıyorsunuz Aynaya Bakın gülümseyin İyi ki varım İyi Var diyebilirsiniz…

iofir