Haşerelerden Nasıl Kurtululabiliriz?

Haşerelerden Nasıl Kurtululabiliriz?

Haşerelerden Nasıl Kurtululabiliriz; Böcekler, en çok mutfağı severler siz onların küçük olduklarına bakmayın, böcekler zor yaşam koşullarına ve uzun süreli açlığa birçok canlıdan daha çok dayanıklıdırlar. Niçin mutfak gibi yiyecek deposu yerler varken kendilerini zora sokup aç kalsınlar ki? Haşerelerle Neden Çoğunlukla Mutfakta Karşılaşırız?

Böceklerin evlerde en çok görüldüğü yerler mutfaklardır. Nedeni ise çok kolay: Hayatlarını devam ettirmeleri için yiyeceğe ihtiyaçları vardır. “E mutfakta gündüzleri de birçok yiyecek bulunuyor, niçin böcekleri daha çok geceleri dolaşırken görüyorum?” diye düşünüyorsanız şunu söyleyelim: Her canlının bir yaşam biçimi var, böceklerinki de geceleri ayaklanmak. Kendileri karanlıktan hoşlanıyorlar. Mutfakta Rastlayacağınız Haşereler Mutfağınızda en sık rastlayacağınız haşere türleri hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, karıncalar ve kemirgenlerden biri olan farelerdir. Çünkü bu canlılar için mutfağınızın her metrekaresi ziyafet cenneti olabilir. Hamam Böceği Susuz Yaşayamaz Tüm canlılar için hayat kaynağı olan su, hamam böceklerinin de hayatlarını devam ettirmeleri için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Yani sadece yiyecekler değil; mutfağınızda bulunan en ufak bir su birikintisi bile hamam böceklerinin mutfağınıza doluşup yuva yapmaları için davetkâr bir neden.

Böceklerle Mücadele

Böcekleri evinizden uzak tutmak için doğal malzemelerden de yararlanabilirsiniz. Acı biber, kekik, lavanta, tarçın, biber yağı, tebeşir ve sabun, böcekler için aşırı itici malzemelerdir. Eşiklere, böceklerin evinize girdiği noktalara, kuytu kenar bölgelere, süpürgeliklere bu malzemeleri koyabilirsiniz. Ayrıca sedir yağını su ile karıştırıp bu bölgelere püskürtebilirsiniz. Tespit ettiğiniz böcek yuvalarına çamaşır suyu damlattığınız bezlerden koyabilirsiniz. Çünkü hijyen, böceklerin en sevmediği şeydir.

Böcekler mücadele edilmesi zor canlılardır. Yani ortalıkta görünen birkaç böceği öldürerek onlardan kurtulamazsınız. Yuvalarını bulmak, girişlerini engellemek, haşere türüne uygun böcek ilaçlarını kullanmak profesyonel böcek ilaçlama firmalarının işidir. Bunun için haşere ilaçlama hizmetinde uzmanlığını kanıtlamış olan Sct ilaçlama firması yılların verdiği deneyimiyle mutfağınızdaki her türlü haşereden en kısa zamanda kurtulmanızı sağlar. Ayrıca yaptığı hizmetin arkasında olup, verdiği hizmet 6 ay garantilidir. Sarıyer böcek ilaçlama hizmetinden yararlanmak için web sitesini ziyaret ediniz.

Haşerelerden Nasıl Kurtululabiliriz?

Böceklerin Mutfağınıza Gelmelerini Önlemek için Neler Yapmalısınız?

  • Yiyeceklerin üzerlerini hiçbir zaman açıkta bırakmamalısınız.
  • Yere düşen kırıntıları zaman geçirmeden elektrikli süpürge ile temizlemelisiniz.
  • Bulaşıkları bekletmeden yıkamalı, bulaşık makinesinin kapağını kapalı tutmalısınız.
  • Çöp kutularını düzenli olarak boşaltmalı ve yine kapaklarını açıkta bırakmamalısınız.
  • Böcekler evinize pervazlardan, kapı altlarından, duvarlardaki çatlaklardan ve yarıklardan, lavabolardan girerler. Bu bölümlerdeki açıklıkları dolgu malzemeleri ile kapatmalısınız.
  • Muslukları tamir etmeli, banyo ve lavabo kenarlarını, hatta tezgâh üstlerindeki suları kurulamalısınız.
  • Satın aldığınız meyve ve sebzelerin üzerlerinde böcek yumurtaları olabilmektedir. Bu yumurtalar daha sonra böceklerin oluşmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden aldığınız meyve ve sebzeleri güzelce yıkamalısınız.

iofir