Başarının Sırrı Nedir?

Başarının Sırrı Nedir?

Bursa Ceza Avukatı olarak görev yapmaktayım. Görevim boyunca sürekli yoğun bir şekilde işlerimin başında olmaya gayret ediyorum. Bir insan işini gerçekten çok sevdiğinde en iyi şekilde yapabilmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyor. Bende İstanbul’da eğitim aldım. Aldığım eğitimler sonucunda bu zamana kadar verimli çalışmalarla çoğu insanın takdirini aldım.

Hiçbir zaman kendimi kimseden yüksek yada alçak görmedim. Bu sebeple de her kesime rahat bir şekilde hizmet verebilmenin gururunu yaşıyorum. Evet bir hukukçuyum, ama asla kimseyi mesleği ile yargılamadım. İnsan hangi işi yaparsa yapsın yaptığı işte kendini mutlu hissediyor ve iyi şeyler ortaya çıkarıyorsa her daim o kişinin yanında oldum.

Aile bağları ve arkadaşlık ilişkileri kuvvetli biriyim. Kocaeli’de kocaeli kiralık araç ofisinin sahibi arkadaşım da benim bu yöndeki ilişkilerimi her daim desteklemektedir. Hatta bazen arkadaşlarımla buluştuğumda Ankara’da yaşayan ailemin yanına gideriz. Ailem arkadaşlarımı da çok sever ve en iyi şekilde ağırlar. Eryaman Elektrikçi olarak görev yapan babam, ev hanımı olan annem çok sıcak ve sevecen insanlardır. Her ne kadar onlardan uzak olmanın burukluğunu da yaşasam da biliyorum ki ailem hep yanımda ve benim onları sevdiğimden daha çok beni seviyor. İşim gereği Bursa’da yaşıyor olsam da ilk fırsatta ailemin yanına yerleşmek istiyorum.

Evet mesleğim zor, çok araştırma yapmam gerekiyor, sürekli kendimi ve bilgilerimi yenilemem ve kendimi geliştirmem gerekiyor ama ben yine de mesleğimle mutluyum ve gururluyum. Mesleğimdeki felsefem; her zaman haklı olduğuna inandığım kişilerin yanında olmak. Çünkü insanları artık tanıyabiliyorum, duygularını ve düşüncelerini gözlerinden okuyabiliyorum. Ben üniversite yıllarında kişisel gelişim eğitimleri de aldım ki insanları beden dilinden de anlayabileyim diye. İnanın ben bunun faydasını çok gördüm. Sizlere de sürekli kendinizi geliştirmeniz gerektiğini ve her daim iyi işler yapmanız gerektiğini tavsiye edebilirim.

Başarının asıl sırrı; kişinin sürekli okuması, eğitici olduğuna inandığı seminerlere katılması, insanlarla iyi bir iletişim kurabilmesi ve sürekli kendinini ve bilgilerini güncellemesi gerektiğidir. Sizler de yaptığınız işlerde iyi hissettiğiniz ve yararlı olabileceğiniz işleri yapmalısınız.

iofir