Hamileyken Unutamadığım İnegöl Köfte

Hamileyken Unutamadığım İnegöl Köfte

Hamileliğim boyunca her şey gözüme inanılmaz itici gözüküyordu. Herkes etrafımda pır dönerken benim yalnız kalıp dinlenmeye zihnimi arındırmaya detoksa ihtiyacım vardı bunu kimselere anlatamıyordum. Sanki ben değil benim dışımda herkes gebeydi 9 ay böyle geçicek miydi? Git gel yaşarken kendi zihnimde kimseyi kırmamak adına savaşlar veriyordum.

Hayı canım bir şey çekmiyor Turşu istemiyorum Hayır ekşide istemiyorum Tatlı mı? yemeyeceğim derken aylar hızlıca akıp gidiyordu. Bir gece o kadar bunalmış hissettim ki neden? sorusunu yönelttim kendime neden aşermiyorsun içten içe empoze edilmiş duyguyu ruhuma nasıl geçirdiysem rüyamda bulutların üzerinde yiyecekler arıyordum Kokluyor Tadıyor hiç bir şey hissetmiyordum.

Yürüdüm yürüdükçe yoruldum Bir tabak sunuldu önüme aman allahım bu koku bu lezzet bu tarif damağımın arasındaki o ince olukları işlediği lezzet bıraktığı doku sanki kanım çekiliyordu. Tüm enzimlerim bu yemeği bitirmek adına birbirleri ile yarış ediyor ancak bir türlü yakalamıyorlardı. Bir kere tadına baksam her şey bitecekti. Yatak tan irkilerek kalkmama eşimin heyecanı o korkusu yüzündeki dehşet sakinleştirmeye çalışırken bende ona telkinler veriyordum Birşey yok yalnızca aşerdim öylesine heyecanlanmıştı ki. O duygu gözlerinde parıl parıl yanıp sönüyordu ne istiyor oğlum hadi söyle hemen alıp geleyim.

İnegöl dedim İnegöl Köfte aslında tadına bakacaktım ama kayboldu gözümden yaşlar süzüldü bumuydu hamilelik gerçekten. Hiç birşey söylemedi toparlandı benim hazırlanmama yardım etti ne yapıyorsun diyorum sakince ses yok heyecan da paltomu bağlayamıyor.

İnegöl’e yola çıkma hikayemiz böyle gelişti sabahın ilk ışıkları bulduğu ilk restauranta sokup tabaklarca köfte yedirdiğine şahit oldum yıllarca anlatacağım harika anılar biriktirdiğim anılarıma bir yenisini daha eklemişti.

Eşim İnegöl’e gelmişken bebeğimizin odasın oda takımı bakalım dedi. Köfte için gelmiştik ama beni buraya çeken asıl şey galiba beğendiğim çocuk odası takımı olmuştu. Çok fazla mobilya mağazası gezdikten sonra bebeğim için hem çok kullanışlı hem de kimyasal hiç bir madde içermeyen inegöl çocuk odaları bölümünden beğendiğim atlantis çocuk odası takımını aldık.

Artık bütün eksiklerimizi tamamlayıp yola çıkmıştık eşime dönüp dedim ki “Senden Baba olur ben ölürsem çok güzel anne de olur” Merhameti olan sizi seven eşler seçin zengin  ruhsuz seçimler hayattaki huzur oranınızı azaltacağından ömrünüzden yiyecektir.

iofir