Güvenmek Sevmekten Önemliydi

Güvenmek Sevmekten Önemliydi

Bir sabah telefonumun sesiyle uyandım. Arayan erkek arkadaşım Cenk. Hemen telefonu açtım güzel sesiyle bir günaydınla tüm uykum açıldı ve günüm güzel geçecekti emindim. Ardından bunu o güzel haberiyle kanıtladı. Bugün yanıma geliyormuş ve bir kaç gün benimle olacağını söyledim. Hemen yatağımdan fırlayıp sevinç çığlıkları attım.

Bir kaç aydır görüşmüyorduk. Kendisi Amerika’da 2. Üniversitesini okuyordu İnşaat mühendisliği olarak ve ben onu çok özlemiştim. Apar topar kalkıp evi temizlemeye koyuldum sevgilimi güzel bir şekilde karşılamam gerekiyordu. Güzelce evi temizledikten sonra onun en sevdiği ve oralarda hasret kaldığı yemekleri yapmaya koyuldum. Akşama güzel bir masa ve baş başa bir yemek. Düşündükçe heyecanım artıyordu. Her şeyi hazırladıktan sonra gelmesine bir kaç saat kalmıştı. Onu bu tiple karşılayamazdım hemen kuaförün yolunu tuttum. Güzel bir şekilde hazırlandım artık her şey hazırdı ve bir tek sevgilim eksikti. Koltuğa oturup bekledim.

Çocukluğumuzdan beri hiç ayrılmayan bir birini çok seven çifttik. Hayatımız boyunca hep kararlar alsak birbirimize danışırdık. Tabi ki her çift gibi bizimde kavgalarımız olurdu ama ne o ne de ben dayanamazdık birbirimize hemen sarılıp barışırdık. Liseyi de aynı okullarda okumuştuk ama Üniversite de başka şehirlere düşmüştük. Yine de ayrı olmak birbirimizi sevmemize engel değildi.

Kapının sesiyle irkilmiştim evet gelmişti can bildiğim artık benimleydi. Koşa koşa kapıya gittim ve derinden bir nefes alıp kapıyı açtım. Ellerinde en sevdiğim papatyalarla bana gülümsüyordu. Hemen boynuna atıldım kokusuna hasrettim. Ahh öyle yıllarca durabilirdim.

Masaya oturup yaptığım yemekleri servis ettim hepsini çok beğendi. Hamarat sevgilim çok özlemişim diyerek öptü beni. O an benden mutlusu yoktu. Kahvelerimizi dışarda içmeye karar verdik. Gitmek istediğimiz yer konusunda sıkıntı çekmiyorduk kapımızın önünde araçlarımız vardı. Aracıma binip Bebek sahilinde modern ve şık bir mekana gittik. Aylardır neler yaptığımızdan bahsettik birbirimize. Ne kadar yoğun olduğunu o yüzden de benimle pek ilgilenemediğini bunun farkında olduğunu söyledi. Aldığı sorumlukların fazla olduğunu biliyorum o yüzden bunlara o kadar takılmadım. Sarıldım boynuna doya doya öptüm. Tekrar gidecekti nasıl olsa bu anları iyi değerlendirmem gerekti. Gece geç saatlere kadar vakit geçirdik. Yorgun olduğunu bildiğim için eve gitmek istedim uykusuz kalmasın sevgilim.

Sabah erkenden işe gitmem gerek ama hiç yanından çıkıp da gitmek istemiyorum. Bu huzur bırakılıp da gidilir mi?  Ama onun için bir sürpriz yapacaktım bugün işlerimi erkenden bitirip hemen onun yanına gelecektim. Hazırlanıp iş yerine gittim. Olabildiğince hızlı davranarak tüm işimi hallettim. Ofisten çıktığımda saat 2.30 du. Kendime şaşırdım büyük bir rekor kırmıştım. Ama sevgilim için her şey değerdi. Arabama binip neşeli bir şekilde evime gittim. Hızlıca kapıyı açıp içeri girdim daha fazla ayrı kalmaya göz yumamazdım. Eve girdiğim de hiç ses yoktu. Büyük ihtimalle Cenk hala uyanmamıştı. Sessiz adımlarla merdivenleri çıktım. Odanın kapısının önüne geldiğim de birden nefes almak da zorluk çektim. Nedenini anlamadım ama sanırım dünden beri yaşadığım heyecan fazla gelmişti.

Kapıyı açtığımda başımdan aşağı kaynar su döküldü sanki. O an orda can verseydim de görmeseydim. Cenk beni aldatıyor olamaz hem de benim yatağımda…

O an sadece hatırladığım gözlerimden gelen bir gözyaşı damlası ve ağzımdan çıkan o kelime  “sen bunu yapamazsın”. Cenk beni görünce şok olmuştu çünkü erken beklemiyordu. Napacağımı bilemedim o an ikisini de kapının önüne attım. Cenk açıklama yapmaya çalışıyordu ama o gördüklerimden sonra dinleyecek hiç bir şeyim yoktu. Ailemden sonra Cenk’in de böyle yapması beni bitirmişti işte o zaman anladım ki kimseye güvenmemem gerekirmiş bu hayatta.

iofir