Eskiden Herşey Çok Daha Güzeldi

Eskiden Herşey Çok Daha Güzeldi

Evimizde en çok gerekli olan beyaz eşya tabi ki buzdolabıdır. Arızalandığı zaman çok fazla mağdur oluruz.

Şunu da belirtmekte yarar var. Eski beyaz eşyaların sağlamlığı şu an ki beyaz eşyalarda maalesef ki yok. 17 sene kullanmış olduğum buzdolabı için sadece iki kere servis çağırmak zorunda kaldım. O da artık dolabının lastik kısımları aşındığından dolap kapanmıyordu. Bu da çok doğal bir durumdu. Bunu hallettikten sonra 17 senenin sonunda buzdolabım soğutmamaya başladı. Artık motoru da iflas etmişti.

Arıza için arçelik beylikdüzü servisi geldi. Buzdolabının motorunda sorun olduğunu söyledi. Yeni bir motor taktı. Bu belki çok fazla gitmeyebilir ama en azından bir süre sizi idare eder dedi. Servis de bu eski buzdolapları daha sağlam ve sizde iyi kullandığınız için bu kadar sene dayanmış dedi.

Motor değişimden sonra yaklaşık 6 ay kadar kullanabildik. Mecburen yeni bir buzdolabı aldık. Hem de o zamanın en iyi buzdolaplarından. Daha 3 ay dolmadan sebzelik rafı elimde kaldı. Gerçi servis garantisi olduğu için anında değiştirildi.

Zaman zaman eskilere özlem duyar ve eskiden her şey daha güzeldi demezmiyiz? Her şeyin eskiden iyi olduğu gibi bu kullandığımız eşyalarda da durum aynıydı.

iofir