Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara Kız Öğrenci Yurdu denildiğinde akla ilk olarak Ülkü Kız Öğrenci Yurdu gelmektedir. Ankara Kız Öğrenci Yurdu, 1993 yılından bu yana üniversite okumaya gelen yüksek öğrenim kız öğrencileri için kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlamaktadır.

Yurdun Avantajları

Üniversite okumak için bir şehirden başka şehre giden kişiler konaklayabilecekleri güvenli ve kaliteli yer arayışına girerler. Bazı öğrenciler evde kalmayı tercih eder. Ama bazıları ise yurtta kalmayı tercih etmektedir. Tabi ki yurtta kalmak öğrenciler için daha avantajlıdır. Çünkü; yurdun belli saatlerde kahvaltı ve akşam yemeği servisi vardır. Isınma sistemleri, temizlik hizmetleri de olması öğrenciler için oldukça avantajlıdır.

Fakat evde kalan öğrenciler temizlik, yemek, fatura, ısınma gibi her türlü durumla kendisi uğraşmak zorunda kalmaktadır. Aynı zamanda yurtta kalan öğrencilerin birbirinden farklı bölümlerden arkadaş çevresi olmaktadır. Bu sayede sosyal açıdan da aktif olurlar. Kısacası, yurtlar öğrencilere  pek çok olanak sağlamaktadır.

Detaylı bilgi ve yurt hizmetleri için hemen Ülkü Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçmelisiniz.

Ankara Ülkü Kız Yurdu

Ankara Kız Yurdu hakkında bilmemiz gerekenler:

Ziraat Yüksek Mühendisi Ülkü Haykır ve Merhum eşi Yüksek Mimar Sedat Akın Haykır tarafından butik kız yurdu olarak faaliyete geçirilmiş olan Ankara Kız Öğrenci Yurdu, kurulduğu günden bu yana kaliteli bir hizmet vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda 7 gün 24 saat kesintisiz sıcak su hizmeti ve wireless internet hizmeti verilmektedir. Kısacası, sizlere ev ortamında konforlu bir hizmet sunmaktadır.

Ayrıca yurdun yakınında metro ve otobüs durağı mevcuttur. Çoğu üniversiteye yürüme mesafesindedir.

Yurt içerisinde bulunmakta olan oda çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • 1 kişilik standart oda
  • 1 kişilik suit oda (Banyosu odanın içerisinde)
  • 2 kişilik standart oda
  • 2 kişilik suit oda (Banyosu odanın içerisinde)
  • 3 kişilik standart oda
  • 3 kişilik suit oda (Banyosu odanın içerisinde)
  • 4 kişilik ranzalı oda (Banyosu odanın içerisinde)
  • 4 kişilik normal yataklı oda (Banyosu odanın içerisinde)

Yurdun vermiş olduğu hizmetler  hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Böylece ilgili web sayfasına ulaşabilirsiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

Cep: 0-532-165 59 10

iofir