Teknolojide Hızla İlerleyen Değişimler

Teknolojide Hızla İlerleyen Değişimler

Artık her şey sandığımızdan daha kolay hale geliyor. Sadece bilim, ticaret, sanat ve teknoloji değil insanlar da gelişiyor. Aynı mantıkla ileri teknolojiye yürüyemeyiz. Yani yeni güncellemelere zaman ayırıp hayatımıza hatta düşüncelerimize işlemeliyiz. Her yeni bilgide eski kabuğumuzdan zihnimizi tazelemeliyiz.

Mesela koltuk misali sessizce durup etrafı süzün. İnsanlara, gün içinde neler yaptıklarına, duruşlarına, konuşmalarına.. İzlediğimiz küçük bir video bile aylarca zihnimizde yer ediyor. Dolayısıyla teknoloji her akımın başlangıcı diyebiliriz. Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri pek çok şeyde değişmeye başladı. Anında bir bilgiye ulaşırken, istediğimiz kişiyle görüntülü konuşur olduk. Teknoloji o kadar ilerledi ki çoğu şeyi elimizdeki telefonla bir tuşla kontrol eder olduk. Son yıllarda akıllı ev sistemleri ile tasarlanan evlerde çok fazla talep edilir oldu.

Tüm olaylar bu kadar hızlı ilerleyip yayılırken bizim bir köşede sayıklamamız gerek toplumda gerek iç dünyamızda bizi etkisiz kılar. Tavsiyem güncel haberlerden, sosyal hayattan ve teknolojiden uzaklaşmayın, ölçülü düzeyde her birinden tadın ve yeniklere daima açık olun. En azından deneyin ..

iofir