Tahtakurusu İle Nasıl Mücadele Etmek

Tahtakurusu İle Nasıl Mücadele Etmek

İnsan sağlığını tehdit eden haşereler pek çoktur. Bunlardan birisi de halk arasında ağaç kurdu olarak da bilinen ve kan emici olan tahtakurusudur. Tahtakurusu gece aktif hale gelir ve mobilya olmak üzere bir çok eşyalarınıza zarar verir. Hatta sizi ısırdığını bile farketmezsiniz. Sabah kalktığınızda cildinizde bir kaşıntı ve kızarıklık görürsünüz. Eğer bunu yapan bir tahtakurusu ise kendi başınıza onunla mücadele etmeniz zor olacağından iyi bir böcek ilaçlama firması ile iletişime geçmelisiniz.

Tahtakurusu ile mücadele etmek zordur. Tahtakurusu ile en iyi şekilde mücadele etmek için tahtakurusunu iyi tanımanız gerekmektedir.

Mobilyaların içine oyuklar açan tahtakuruları buralarda yuvalanırlar. Ayn zamanda çabuk ürerler. Bundan dolayı çok hızlı bir şekilde önlemini almanız gerekir. Tahtakurusu her anlamda size zarar verir. İnsanlara hem fiziksel, hem sağlıksal hem de parasal olarak zarar vermektedir. Mobilya kurdu adıyla da bilinen tahtakurusu adından da anlaşılacağı üzere en çok ahşap malzemleri yiyerek beslenirler. Bundan dolayı işyerinizde ya da evinizde mobilyalarınız kullanılamayacak hale gelir.

Özellikle çatı katı veya depo gibi yerlerde eski eşyalarınız var ise buralarda üremeleri daha kolay olur. Mobilya üreticilerinin korkulu rüyası haline gelen tahtakuruları, mobilya depolarına bir şekilde girmeyi başarmaktadırlar. Bu onlar için en iyi besin kaynağı olduğu gibi hem de iyi bir yuvalanma yeriidir. Fakat mobilya üreticileri bu durumdan çok şikayetçilerdir. Çünkü ürünleri satışa sunulamayacak ve kullanılamayacak hale getirdiklerinden dolayı maddi açıdan büyük zarara sebep olurlar. Sağlığınıza ve maddiyatınıza zarar veren tahtakurularından kurtulmak için profesyonel bir haşere ilaçlama firması seçiniz.

İlaçlama firmaları ilaçlama yapmadan önce bir kaç faktörü inceleyerek size fiyat verir.  Tahtakuruları genelde koltuklarınızın veya yataklarınızın iskelet kısmında bulunurlar. Bu zararlı canlılar mobilya ile beslendikleri halde insan kanını emerek de beslenirler.  Geceleri özellikle dayanılmaz bir kaşıntı yaşıyorsanız acil önlemini almalısınız.  İlaçlama firmaları fiyat verirken ilaçlama yapılacak yerin büyüklüğü,   haşerenin cinsi ve yoğunluk derecesi , kullanılacak tahtakurusu ilacının miktarı belirlenir ve buna göre fiyat verilir.

Dikkat etmeniz gereken ilaçlama yapacak şirketin ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı mı? İlaç sıvı mı? Kokulu veya kokusuz mu ?  Bunları öğrenip, ondan sonra ilaçlama yaptırınız.

Size önerebileceğimiz firma Sct Fatih Böcek ilaçlama‘dır.

iofir