Seyahat Günlükleri Fethiye Ölüdeniz

Seyahat Günlükleri Fethiye Ölüdeniz

TÜRKİYE’de yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer olarak bilinen Babadağ Tepesi Denize 9 kilometre içeride ve Fethiye’den 20 kilometre uzaklıkta olan bu tepe de üç farklı yamaç paraşütü pisti bulunuyor olması amatör olarak ve hem de orta seviye hem de usta yamaç paraşütçüleri için uygun bir alan olan Babadağ tepesi aynı zamanda Ölü denizin muhteşem manzarasına karşı Fethiye’nin en çok tercih edilen tatil mekanlarından biri olması nedeniyle oldukça ilgi görüyor. Fakat bu ilgi sadece Türkiye ile sınırlı değil emin olun

Yamaç paraşütü konusunda Belli bir yetkinliğe sahip sayılabilecek birçok isim Babadağ’ı en iyi üç alandan biri olarak sayıyor.

Babadağ Tepesi’nde sıcaklık yaz sezonunda belli bir sınıra ulaşınca.

Yalnızca vadi içine kalkış yapılmasına izin veriyor fakat genelde güneyden 5 ila 20 Km arası bir rüzgar hızı görülüyor olması İlkbahar ile sonbahar arası yamaç paraşütü için en uygun dönem olarak kabul ediliyor. Babadağ Tepesi yamaç paraşütü yönünden adrenalin tecrübesi yaşamak isteyenler için ve fazla uzağa gitmek istemeyenlere muhteşem bir alternatif tatil fırsatı sunuyor.

iofir