Reklam Kampanyaları!

Reklam Kampanyaları!

Yıllardır kullandığım ve artık çok sıkıldığım mobilyalarımdan kurtulmanın vakti gelmiş. Şu an sırada plan yapmak ve hayata geçirmek vardı bu o kadar da kolay değildi. Kısıtlı bütçe planlamalarında seçim yapmak ve karara varmak sanıldığı kadar basit olmuyordu.

Aslına bakarsanız biz kadınların önüne set çekilmediği sürece bu değişkenliğinde önüne geçilmiyordu, bir düşünün reklam kampanyaları indirimler sektör ler hep kadınlara yönelik onların algılarının dikkatini çekeceği tarzda filmler çekmezmi reklam filminin ilk 12 saniyesini algılar diğer kısım da iptal oluruz ama o ilk saniyelerde alacağımız neyse almışızdır.

Geçenlerde başıma gelen bir olay ile ilgili yazacağım bugün İsim vermeyeceğim Ünlü bir mobilya firmasının Reklamı gözüme çarptı ve olan oldu. Reklam da şöyle diyordu “Eski Mobilyasını getirene 1500 tl İndirim” gerisini dinlememiştim alt yazıları hiç okumamıştım.

Mağazada aldım soluğu şartlar fiyatlar vesayire derken reklamlarda gördüğüm indirimi her halükarda uyguladıkları etiketteki indirimlerin geçerli olduğu etikete baktım pek bir fark yoktu aslında şöyle önce bindirip sonra indirmişlerdi.

Bu da bana ders oldu süslü püslü reklam kampanyalarına aldanmam gerektiğini öğrendim.

 

iofir