Ofis Ürünlerinde Seçimler Nasıl Yapılmalı?

Ofis Ürünlerinde Seçimler Nasıl Yapılmalı?

Ofis ürünlerini alırken ilk önce dikkat etmeniz gereken şey büronuzun küçük veya büyük olmasıdır.  Küçük bir ofise sahip olsanız bile doğru tercihlerle ferah bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Önemli olan çalışma performansını düşürmediği gibi motivasyonu güçlendirecek bir mekan oluşturabilmek. Bu iş çok zor görünse bile ofis ortamı oluşturmak gayet kolay.  Bunun için mutlaka iç mimar veya dekorasyon uzmanından yardım almanız gerekmez.  Ofis eşyaları seçerken eşyaların işlevsel yönünü de düşünmelisiniz. Her açıdan ideal ürünleri seçebilirsiniz.

Ofiste ilk göze çarpan masa ve sandalyelerdir. Küçük bir ofisiniz varsa açık renk çalışma masası tercih etmelisiniz. Böylelikle mekanınız çok daha ferah olacaktır. Büyüklük sorununuz yoksa koyu renk masa ve inegöl mobilyası kullanabilirsiniz. Aynı zamanda koyu renk eşyalar resmi bir ortam yaratacaktır. Çalışma  masasına bilgisayar, bir kaç kırtasiye malzemesi ve bir kaç dosya konulabilmelidir. Bu ebatlara sahip çalışma masası en idealidir. Çalışma masasının altının görünmemesi, bilgisayar kasası ve kabloların görünmemesi için önemlidir. Bu sayede görüntü kirliliği  yaşamazsınız.

Çalışma masası ile bütünleşen ve olmazsa olmazı sandalye ve koltuğudur. Sandalye alırken ilk dikkat etmeniz gereken çalışanların sağlığı olmalıdır. Sandalye omurga desteği olan, kavisli yaslanma alanına sahip olmalıdır. Bu sayede çalışanlar sırt ve bel ağrıları sorunu yaşamayacaktır. Aynı zamanda sandalyeleriniz boyu ayarlanabilir özellikte olmalıdır. Tüm çalışanlar aynı boyda olmayacağı için bu önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra kumaş kaplamalı koltuk tercih ederseniz temizlik konusunda rahat edersiniz. Ayrıca ofisinizin modern ve şık gözükmesi için dev boyut tablo duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

İstanbul’da ofis ürünleri satan pek çok mağaza bulabilirsiniz. Özellikle Modoko ve Masko’ya da gidip fikir edinebilirsiniz.Veya Bursa İnegöl mobilya ürünlerinde yine ofisinize uygun modeller bulabilirsiniz.

iofir