Mutfak Serüveni

Mutfak Serüveni

Havasından mı suyundan mı bilmem ama hep burnumda İzmir imin kokusu beni sürükledi çekti kendine işte kapıldım rüzgarına artık çok geçti her şeyimi toplamış yola koyulmuştum bile.

Sudan çıkmış balığa dönsem de adapte olmam çok zaman almadı bir şekilde buraya ait tim. Butik bir otele yerleştim kısa bir süre idare ederim diye düşünürken iş aramaya koyuldum. Bu cennete taşınmak için emekliliğimi bekleyemezdim kalabalık şehrin keşmekeşinde boğulmak zaten her gün 10 yaş yaşlandırıyordu.

Kordon boyu yürüdüm derin bir nefes aldım içime çektim işte maviliği serin serin yaşadım derinden iş bulmam gerekliydi bir nefeste çarşıda buldum kendimi başım hep dükkan vitrinlerine dönüktü. Kış vakti çok ümidim olmasa da Mutfak maketleri olan bir yerden gözümü alamıyorum tabelaya kaldırdım çimstone granit belenco terimler ne kadar yabancıydı vazgeçmeden daldım içeri eleman için geldim derken sesim titriyordu. Elini attı omzuma işi anlattı belliydi her halinden işini sevdiği bana da aşıladı sahiplenmeyi ama dedim ben bilmiyorum hiç çalışmadım seversen yaparsın dedi el sıkıştık derin bir nefes aldım çıktım. Uygulama alanları mutfak olan firma çeşitli çalışmalar yapmaktaydı bende kadroya dahildim artık. Yeni bir iş yeni umutlar İzmir de serüven başlıyordu.

Yılmadan gecemi gündüzüme kattım her şey yaşamayı seçtiğim yeni vatanım içindi ben başardım hayallerinizden vazgeçmeyin peşinden gidin elbet bir gün yakalayacaksınız.

iofir