İlk İşim Salon Dizaynı!

İlk İşim Salon Dizaynı!

Spor salonlarının bende yeri hep ayrıdır mimarlık hayatıma ilk adımı bir salon dizaynı ile atmış büyük övgüler toplamıştım.

İlk işim olması sebebiyle başarılı bir tasarım olması her yönüyle başkadır işte. İlk ekspere gittiğimde sıfır İnşaat halinde olan alana her şeyi yapabilme özgürlüğüm vardı işin maddi boyutu da oldukça kısıtlı olduğundan. Her şeyi En ince ayrıntısına kadar ölçüp biçmek de oldukça zorluydu. Lobiden başladım çizmeye boylu boyunca bir tezgah düşündüm Spor severler hem içeceklerini shakelerda hazırlanışını görecek hemde dinlenmenin tadını çıkartacakları bu mekan şıklığı ve azmi bir arada taşımalıydı.

İnsanın içini açan bu alan aynı zamanda hız tutkusunu da uyandırmalı bu nedenle sarı rengi kullanmalıyım diye kendimce planlar yaparken bir şeylerin oturması beni daha da heyecanlandırıyordu. Sıra tezgah seçimi ve iç dolap dizaynına geldi Az bütçe ile çok iş yapmalıydım bu nedenle standart Mutfak tezgahlarında kullanılan çimstone siyah renk tercih ettim dolapları da simsiyah seçip sarı şeritler uygulayacaktım.

Harika bir bekleme alanı inşaa edildi geri kalan Kısımlarda iç bekleme alanına dizayn Koltuklar seçmeliydim hem konforlu hem şık olmalı Bu alanın farkı görüşmeye gelen veya misafirliğe gelen insanların spora teşvik edici resimler ve tasarım çizgiler ile en iyi entegre işleminin bir arada olması.

İşimi aşk ile yapmam bu mekanın iç dekorasyonunda ki başarım ile ispatlamış özgür ruhumu buraya yansıtmıştım.

İşimi Sevdiğim Her an daha iyilerini başarabileceğimi biliyordum bu nedenle bu zorlu iş bir nevi dönüm noktası olmuştu. Lobi ve bekleme odasının ardından katlara iniş çıkış  alanlarının ve duş odalarının dizaynı o kadar zorlamadı büyük görevimi ne de olsa tamamlamıştım. Kat aralarına güvenlik teşkil etmesi açısından estetik ve şık duruşunu da hesaba katarak Pleksi merdiven korkuluklar tasarladım ve uygulama alanına sabitlettim çalışma arkadaşlarım da oldukça özverili gecesini gündüzüne katmış destekliyorlardı bütçemiz gibi zamanımızda oldukça kısıtlıydı açılışa 1 hafta kala her şey hazırdı son kez ince detaylar eklemek için gece yarısı uğradım ufak tefek dokunuşlara ihtiyacımız vardı . Evet her şey tamam sabahına açılacak olan bu mekanın imzasını ben atmıştım benim adım vardı bu nasıl bir gururdu tarif yok işte. Ertesi sabah açılışı yapılan mekan da herkes dekorasyonu ve tasarım ürünlerimi konuşuyordu. Müşterilerimden ödeme alabileceğim ingenico yazarkasa pos cihazımı bile aktif hale getirmiştim. Mutluluğum gözlerimden okunuyordu sanırım işte böyle başarımın hikayesi şimdi daha büyük işlere imza atıyorum belki ama ilk işimin verdiği güven ve tecrübeyi bana hiç bir tasarım sağlayamadı itiraf ediyorum ilkler gerçekten unutulmazmış..

iofir