Fethiye’de Güzel Bir Yaz Tatili

Fethiye’de Güzel Bir Yaz Tatili

Yaz aylarına gelmeden geçirdiğimiz Akdeniz Sahillerinden kısa kaçamaklar ile yakın tatil beldelerine yaz gezileri yapma planlarımız son hız devam ediyor. Bu sene, daha önce farklı zamanlarda, çeşitli vesileler ile gitmiş olduğumuz ama bazı sebeplerden dolayı gitmek isteyip de gidemediğimiz çok zamandan beri hiç uğramadığımız Fethiye’yi listeye dahil ettik. Ama ondan önce Ege sahillerini ve güzel İzmir’i görmek istiyoruz. Bunun için Adnan Menderes Havalimanı transfer şirketi ile konuştuk. Çünkü günlerimiz kısıtlı günlerimiz yolda geçsin istemiyoruz. Sonra ver elini Fethiye..

Fethiye’yi seçmemizdeki en önemli etken kuşkusuz Arkadaşımızın ‘’ Ölüdeniz’’ adını her duyduklarında efsane ve rivayetlerini duymuş olmaları idi. Bu tatil beldesine gitmeden önce suyun özelliğinden dolayı bu adı almış olduğunu anlatılmış olmasına rağmen bir türlü ikna edemeyince gidelim yerin de kendi gözümüzle gösterelim dedik Ve Yola çıktık. Fethiye gerçekten görülmesi gereken bir yer. Hem doğası, hem denizi hem de tarihi güzellikleri olsun mutlaka görmelisiniz.  Hele ki oraya gitmişken yamaç paraşütü yapmadan gelmeyin derim.

Türkiye’de yamaç paraşütü dediğinizde Fethiye gelir. Ya da Nevşehir dediğinizde peri bacaları ve kapadokya balon turları,  Denizli dediğinizde ise Pamukkale gelir. Kısacası Türkiye!nin her yeri görmeye değer doğa güzellikleri ve tarihi eserleri ile dolu. Sizlerde vakit buldukça güzel ülkemizi gezin derim.

iofir