Çıraklıktan Patronluğa

Çıraklıktan Patronluğa

Murat, küçük yaştan beri mahallenin kuaföründe çırak olarak çalışmaktaydı. Ailesine bakmak için maalesef eğitimine devam edememişti. Ama en azından kendine bir meslek edinmişti. Murat, kendini geliştiren ve işi ile ilgili kurslara giderdi. Zaman içinde kendini çok geliştirmiş ve kendine ait bir kuaför dükkanı açmaya karar verdi.

Etrafında ki bazı kişiler bunun altından kalkamayacağını söylese de Murat, bunu yapmakta kararlıydı. Beylikdüzü’nün çok iyi yerinde 4 katlı bir bina kiraladı. Amacı sadece kuaförlükten ziyade tam anlamıyla güzellik merkezi olacak bir yer olmasıydı. Bunun için büyük bir sermaye gerekliydi. Ve büyük bir risk alarak kredi çekti. Dört katlı binanın ilk katına cafe ve dinlenme masaları, ikinci katına sauna, hamam gibi güzellik odaları, üçüncü kata saç tasarımı ve dördüncü katıda kuaför olarak planladı. Mobilya ve aksesuarları seçimi de modern tarzda trend modellerdi. Görünüş olarak her şey mükemmeldi. En son aldığı elektronik eşyaların kurulumu ve montajı için arçelik beylikdüzü servisi yardımcı oldu.  Artık herşey hazırdı. Yanında çalıştırdığı elemanları da işini çok iyi bilenler seçince yüzü gülmüştü. Artık yol almasına engel olacak hiç bir şey yoktu. Kısa zaman içinde çok bilinen ve aranan kuaförlerden biri olmayı başarmıştı. Müşteri portföyü artmış, nezih ve iyi kesimden gelen müşterilerle güzellik merkezi dolup taşmaya başlamıştı.

Aradan yaklaşık üç yıl sonra Murat’ta kasık bölgelerinde ağrı ve sancılar oluşmaya başlamıştı. İlk başlarda çok dikkate almadı. Ama zaman geçtikçe ağrılar dayanılacak gibi değildi. Sürekli ayakta durmaktan kendinde varikosel hastalığı oluşmuştu. Bunu da bir müşterisi sayesinde öğrenmişti. Bazen bir mesleği ne kadar seversek sevelim meslek hastalığı olarak adlandırılan hastalıklara yakalanabiliriz. Murat’ta bunlardan biri. Tek şansı erken teşhis sayesinde tedavi olabildi.

Murat kısa zaman içinde sağlığına kavuşmuş ve kendisinin bile tahmin edemediği yerlere gelmişti. Murat işinin en iyisi olmayı çok seviyordu. Bu sebeple de kendini her yerde tanıtmıştı. Her sektörde de tanıdığı vardı. Arabasıyla yolda giderken sorun yaşasa İstanbul Yol Yardım firmasının sahibi arkadaşı imdadına yaşıyor.

iofir