Ceza Avukatı

Ceza Avukatı

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir. Elif  Çavuşoğlu, Bursa’ da hizmet vermekte olan ve iş hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış değerli  ve işine önem veren bir avukattır.

Ceza hukuku adli sistem içerisinde hem avukat hemde insan için en önemli konulardan biridir. Ceza hukuku; yapılan eylemlerin suç teşkil edip etmediğini yada cezayı azaltan, ortadan kaldıran durumların incelendiği hukuk türüne denir. Bu hukuk alanında görev yapan kişiye de ceza avukatı denmektedir.
Ceza kanunlarının amacı; toplumsal barışın en uygun şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. Ayrıca kanunların diğer amacı ise; suç işleme eylemi içerisinde olan kişilere yönelik caydırıcı tedbir ve önlemler almaktır. Bu kapsamda oluşan ceza mahkemeleri ise asliye ceza mahkemesi ve ağır ceza mahkemesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Türkiye sınırları içerisinde işlenen tüm suçlarda bu mahkemelerde görülmektedir.
Ceza avukatı hem duruşma sırasında hemde olumsuz bir karar çıkması durumunda sizlerin hakkını savunacak kişidir. Davanın ceza mahkemesine bırakılması ve ceza avukatı tutulmaması özgürlüğünüzü kaybetmek gibi ciddi sorun ve sıkıntılara yol açabilmektedir. Bunun sebebi ise mahkemeye karşı herhangi bir savunma dilekçesi, itiraz veya delil belirtmek gibi durumların yapılmamasıdır. Bunun sonucunda davalar genellikle kişilerin aleyhinde son bulabilmektedir. Bu tarz negatif durumlarla karşı karşıya kalmamak için uzman bir ceza avukatı ile anlaşılması ve davayı avukata bırakmanız en sağlıklı karar olacaktır.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “bursa ceza avukatı” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz.

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa

iofir