Azmin Sonu

Azmin Sonu

En sevdiğim arkadaşım Elçin, ailesi ile birlikte yaşıyordu. Çocukluğum, gençliğim, iyi günüm, kötü günümdü benim. Elçin’in lise yıllarında hoşlandığı bir çocuk vardı. Çocuğun adı Mustafa idi. Başta çok iyi anlaşamasalar da Elçin Mustafa’ya çok değer veriyor, seviyor ve istiyordu. Mustafa benimde arkadaşımdı. Elçin ile ilgili ne düşündüğünü sorar, Elçin’in onu çok sevdiğini söylerdim. Aslında Mustafa’da Elçin’i seviyordu fakat üniversite sınavlarına hazırlandığı için bir ilişki düşünemiyordu.

Sürekli Mustafa ve Elçin ile konuşup onları bir araya getirmeye çalışıyordum. Sınavlara yakın bir zamanda arkadaşlarımızla konuşup bir piknik düzenledik. Elçin’in de doğum günü olduğu için orada kutlama planı yaptık. Okul Bakırköy’de olduğu için Mustafa’nın ablası Bakırköy Kiralık Araç Beydağı Motors ofisinde çalışıyordu. Bize yardımcı olmak için bir araba ile bizi aldı ve piknik yerine götürdü. O gün piknik alanında Mustafa’nın gözleri Elçin’den başkasını görmüyordu. Gülüp eğleniyoruz derken bir anda Mustafa gözden kayboldu ve kiralanan arabada bir müzik eşliğinde pasta elinde Elçin’in yanına geldi. Elçin şok olmuştu.

Maddiyatta gözü olmayan, maneviyata önem veren biriydi. Mustafa’nın bu davranışı Elçin’i çok etkiledi ve o anın şoku ile mumları üfledi. Dilek tut dediğimizde Mustafa’ya bakarak içinden dileğini tuttu. Dileğini aslında hepimiz biliyorduk. Dilekten sonra Elçin ve Mustafa düğünlerde olduğu gibi pastayı birlikte kestiler. Sonra dans ettiler. Mutlulukları her hallerinden belliydi. Neyse ki biz pikniğimize devam ederken Elçin ve Mustafa biraz yürümek istediler. Baya bir zaman birlikte vakit geçirdikten sonra yanımıza geldiler. Geç olmaya başladığı için hep birlikte toparlandık ve evlerimize döndük. O gece geç saatlere kadar Elçin bizde kaldı ve Mustafa ile konuştuklarını anlattı ve ilişkiye başladıklarını söyledi. Elçin’i mutlu görmek çok sevindirmişti beni. Neyse ki ilişkileri çok iyi gidiyordu. Sınavlara girdik hep birlikte.

Sınav sonuçları açıklandığında Mustafa grafiker Elçin çocuk gelişimi öğretmenliği bölümlerini kazandılar. Ben ise hukuk fakültesini kazandım. Yıllar öyle çabuk geçiyordu ki ben staja başladım ve aile dostumuz avukat olduğu için onun yanına staja gittim. Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu teyzenin yanında staja başladım. İlginç bir dava ile karşılaştım ve daha nelerle karşılaşacağımı az çok tahmin edebiliyordum. Çimstone mutfak tezgahı üretimi yapan bir firmaya açılmış olan dava çok garipti.

Benim stajım bitti ve ilk olarak soluğu Elçin’in yanında aldım. Sürekli telefonda konuşmamıza rağmen çok özlemiştim. Evlenme kararı aldıklarını ve bu güzel haberi yüzüme söylemek istediğini söyledi. Dünya benim olmuştu. Benimde ona güzel haberlerim vardı. Dava için yada diğer sebeplerle sürekli ceza evine gitmek zorunda olduğum için orada bir astsubay ile tanıştığımı bizimde ileriye yönelik düşüncelerimizin olduğunu söyledim. Elçin o an boynuma sarıldı ve çifte düğün yaparız artık dedi. İnşallah dedim.

Erkek arkadaşımın adı Uğur’du. Uğur görevi gereği Bursa’da idi. Bu yüzden ya tayininin çıkmasını bekleyecektik yada ben Bursa’ya gidecektim. Ailemden ayrılma düşüncesi bir yanda Uğur bir yanda idi. Nasıl olacaktı bilmiyorum. Elçin ile Mustafa nişanlandı. Elçin’in ailesi düğünden sonra Balıkesir’e gitme kararı aldı. Elçin hem düğün hazırlıkları yapıyordu hemde ailesinin hazırlıklarını yapıyordu. Zorlu bir süreçteydi.

Her anında yanında bulundum. Melek Teyze Beyoğlu Evden Eve Nakliyat firması ile görüşüp eşyaların taşınmasını yük asansörü olup olmadığına kadar irdeledi eşyaların her biri o kadar değerliydi ki. Elçin Mustafa ile İstanbul’da kalacaktı. Bende Uğur ile konuştum ve Bursa’da yaşayabileceğimi söyledim. Uğur çok sevindi. Bir yuvamız olacaktı bende mutluydum. Neyse ki artık Melek Teyzenin gitme vakti gelmişti. Evden eve nakliyat firması geldi ve halatlı yük asansörü ile eşyaları taşındı. Elçin, ailesi ve ben Balıkesir’e gittim. Melek Teyze’nin evini düzenledikten sonra hep beraber İstanbul’a döndük. Elçin ve Mustafa’da bir hafta sonra evlendiler. Düğünden sonra ailesi kesin dönüşünü yaptı. Şimdi tüm hızla hazırlıklara ben devam ediyorum. İnsan istedikten ve sabrettikten sonra her şey olur.

iofir