Art Deco

Art Deco

Art Deco, yirminci yüzyılın çeşitli avant garde boyama tarzlarından türemiş dekoratif ve modern sanat stillerinin karışımıyla ilişkili bir sanat akımı olarak tanımlanmaktadır.

Art Deco ilk olarak 1920′ lerde Fransa’da ortaya çıkmıştır. Paris’te çıkmasının ardından, tüm dünya tarafından kabul görmeye başlanmıştır. Bu stil farklı kaynaklardan ortaya çıkmıştır ve görsel ve dekoratif sanatlardan, moda, mimari, sinema ve ürün tasarımına kadar çeşitli disiplinleri etkilemiştir.

Art Deco, boynuz ve zebra derisi gibi egzotik malzemeleri de kullanmaktadır. Küresel ekonomik kriz başlangıcından sonra plastik vb. gibi daha ucuz endüstriyel malzemeler kullanılmaya başlanmıştır.

Art Deco akımı, sanayi ürünlere ve modern tasarımlara yer veren bir sanat akımıdır. Art Deco sanat akımından mobilyalar da etkilenmiştir. Yemek odaları, yatak odaları ve oturma salonları takımlarında Art Deco akımı kullanılmıştır.

Artdeco yemek odaları ya da Artdeco koltuk takımları daha fazla araştırmak ve fiyat bilgisi almak isterseniz arama motorlarından aratarak yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.

iofir