Aldığımız Kararlar Hayatımıza Yön Verir

Aldığımız Kararlar Hayatımıza Yön Verir

Hayat aldığımız kararlardan ibarettir. Ve aldığımız kararlar yaşantımıza yön verir. Hayatta aldığımız önemli kararlardan eğitim ve evlilik bizim için en önemli kararlarımızdır. Eğitim için bizi ne kadar öne taşıyacak fırsat varsa değerlendirmeliyiz. Belki  de bu fırsatlar karşımıza bir daha çıkmayacak ve pişman olacağız. Bu yüzden her zaman okumak ve bilinçli olmak için önümüzü kapatmamalıyız.

Bir diğer önemli karar da evlilik kararı bu hayatımızın geri kalanının ya mutsuz geçmesine ya da çok mutlu geçmesine neden olacak olan en önemli karardır. Fakat evlenmek için de evlenmemelisiniz. Eğer bunu yaparsanız hayatınızın sonuna kadar pişman olup, mutsuz olursunuz. Sevdiğiniz biri var o da siz seviyor ve doğru kişi olduğunu düşünüp evlenmeye karar veriyorsunuz. Evlenmek istediğiniz kişiyi ilk mutlaka annenizle tanıştırınız henüz evet demeden. Bilmelisiniz ki onlar bu konuda hem sizden çok daha fazla tecrübeli hem de sizi çok iyi tanıdığından o kişiyle yapıp yapamayacağınızı, hangi sorunla karşılaşabileceğinizi dışarıdan çok daha iyi görebilir. Aşk insanın gözünü kör ettiğinden siz bunları farkedemezsiniz. Annenizden de evet onayı aldığınızda içiniz rahat bir şekilde aileleri tanıştırabilirsiniz. Aile uyumları evlilikte çok önemli siz ne kadar iyi anlaşırsanız anlaşın aileler devreye girdiği zaman işler değişebiliyor. Dolayısı ile bu göz ardı edilemez. Her iki tarafta birbirine şeffaf olursa doğru karar almanız zor olmayacaktır. Baktınız hiç bir  sorun yok ve sevdiğiniz kişiye evet dediniz. Bu hayatınızda en önemli karar. Bunu dediğiniz an bu kişiyle aile kurmayı, çocuklarınızın annesi veya babası olması istediğiniz kişi olmalıdır. Eğer bu konuda biraz şüpheniz varsa kararınızı yeniden gözden geçirin derim.

Herşey yolunda ve evlilik kararınızı aldınız. Bundan sonra tatlı telaşlar, bazen gerilimler ve bazende istemeseniz de üzücü noktalarda yaşayabilirsiniz. Herşey kusursuz olmasını istemeniz çok normal ama bazen her şey yolunda gitmeyebilir. Her genç kızın hayallerinde bir gelinlik vardır. İster ki o gelinliği bir kere giysin ve Dünya’nın en güzel gelini o olsun. Söz, nişan derken ev bakmaya gelir durum. Bu işler stresli bile olsa tatlı telaşlardır. Gelinlik modelleri bakılır ve ona göre takılar , ayakkabı. Düğünde nasıl bir saç yaptıracağınız, nerede fotoğraf çektireceğiniz, gelin arabası bunlar uzayıp gider. Birlikte hayatınızı paylaşacağınız bir ev ve mobilyalar, küçük ev aletleri gibi her şeyi birlikte seçmelisiniz Eğer ev size aitse evinize göre mobilya alabilirsiniz ama kirada oturacaksanız çok fazla mobilya alıp borca girip, kendinizi borca boğmanıza gerek yok. Son yıllarda hem ebatlarının küçük olması hemde işlevsel açıdan iyi mobilya çeşitleri bulunmakta. Bunları tercih edebilirsiniz. Eviniz küçük ve şirin bir yer ise güzel bir köşe koltuk takımı ve ufak duvar ünitesi yeterli olacaktır. Aldığınız mobilya renklerine uygun tarzda perde ve halıda seçmelisiniz.

Mobilya seçimi yaparken bir çok yere bakıp fiyat alabilir, online satış yapan yerlerden rahatlıkla model beğenebilirsiniz. Eğer İstanbul‘da yaşıyorsanız Anadolu yakasında Modoko’ya Avrupa Yakasında Masko”ya gidebilirsiniz.  Bu seçimlerde ideal modern tarzda seçim yapabileceğiniz yerlerdir. Ama hem uygun fiyatı arıyor hemde kaliteli ve modern tarzda mobilyalar arıyorsanız. İnegöl’de inegöl koltuk  takımları modellerini görün derim.

Nakliyat konusunu da dert etmeyin evden eve nakliyat konusunda titiz çalışmaktadırlar. Hasarsız bir şekilde aldığınız ürünler evinize teslim edilir. İnegöl mobilya konusunda Türkiye’de birinci sırada yer almayı başardı. Ve her geçen gün kendini yenilemektedir. Mobilyanıza da karar verdiyseniz, geriye aksesuarlar, mutfak ve banyo eşyalarınız kalmakta. Bunları da yine  buradan temin edebilirsiniz. Zaten önemli olan mobilyalar değil sizin birbirinize olan sevginiz ve saygınız. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Aldığınız karardan hiç bir zaman pişman olamamanız dileğiyle…

iofir