Akıllı Teknoloji ve Avantajları

Akıllı Teknoloji ve Avantajları

Günden Güne teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren bir çok teknolojik şeyler akıllı televizyonlar, telefonlar. kumandalar mobilyalar akıllı koltuklar, akıllı ev sistemleri ve daha bir sürü şey bunlar arasında önemli olanlardan biride bizim tüm yükümüzü çeken bir teknoloji; evinizin içinde ve apartmanlarda, iş yerlerinde bizi sürekli olarak aşağı yukarı taşıyan asansörlerdir. Asansörler de, gün geçtikçe akıllanıyor ve yeni donanımlar katılıyor.. Bu sayede asansör kullanacak kişiler daha az bekliyor ve zamandan tasarruf sağlıyorlar. Bu yeni nesil asansörler enerji tasarrufu da çok önemli bir detay haline geldi.

Asansöre binecek olan ve en üste çıkmak istediklerinde ara katlarda inenler ve asansörün her katta durması zaman kaybına neden oluyor. Bu sorun için harekete geçen bir marka bir teknoloji geliştirdi ve Yolcuları yönlendirmek için akıllı bir sistem kuran bu marka özellikle kullanıcıların gidecekleri kata en hızlı şekilde çıkabiliyor. Ve elektrik kesintilerine karşı oluşabilecek olumsuz durumlar bile düşünülmüş.

Tek tuşla Akıllı Cihazlarınızla Asansör Çağırma Devri Başlıyor…..
Elimizden düşüremediğimiz akıllı cihazlar asansörler üzerinde de etkili olarak kullanılmasını sağlıyor. Yeni nesil bu asansörler içinde uygulama bile geliştirilmiştir.ve zaman kaybını önlemek için uygulama ile eşleştirilen asansöre binmeden önce çağrı yapılabiliyor.

Ve bu nesil asansörde seyahat kontrolü ile asansör içi hem de asansör dışındaki yolcuları hesaplıyor. Buna göre veriler vererek daha hızlı ve tasarruf edilen bir kontrol sağlanıyor.
Özellikle yüksek katlı plazalardaki asansör kuyrukları ve araç park etmek bazen dakikalarca beklemeyi gerektirebiliyor. Bu yüzden de daha fazla yolcu taşıyan asansörler bir adım öne çıkıyor…

Birbirine senkronize ederek çalışan bu sistem sayesinde yüzde maksimum ve 40 yolcu taşıyabiliyor… bu sayede asansör önündeki kuyruklar da azalıyor. Bu teknolojide yolcular gitmek istedikleri katı asansörün içinde değil de dışarıda konumlandırılabilen  dokunmatik ekranları kullanarak seçiyor. Yeni nesil Sistem sayesinde kişileri en uygun asansör kabinine görsel olarak yönlendiriyor.

İçinde teknolojinin olduğu her alanda büyük kolaylıklar meydana gelir…Artık Asansörler, Albaylift araç asansörü de buna dahil oldu. Ve başka bir markanın yapmış olduğu kontrol sistemleriyle asansörlerdeki yoğunluk hangi saatlerde yaşanıyorsa bu detayda hesaplıyor. Bu hesaplama sayesinde tüm kontrol sistemleri kendi içinde yenilenerek en az enerji ile en hızlı taşıma sağlanıyor. Bu sisteme ek olarak bekleme süresini minimum seviyeye indiriyor. Ve bu sayede akıllı telefonlar üzerinden de asansör çağırabilmek artık mümkün hale geliyor…Bu yeni nesil teknoloji biraz daha yaygın hale gelince bir çok inşaat firmaları da bu teknolojiyi kullanacaktır eminim o zaman herkes bu teknolojiyle tanışacak…

iofir