Acaba Aşık Mısınız?

Acaba Aşık Mısınız?

HAYAT bazen o kadar monotonlaşır ki sabah kalk işe veya okula git akşam eve gel yemek ye ve yat. Kendinizi kurulu bir makina gibi hissetmeye başlarsınız. Bu öyle bir hal alır ki bu durumdan çok sıkılmaya başlarız ve renklendirmek isteriz. Belki ilgilendiğiniz bir hobiniz varsa yada gittiğiniz herhangi bir kurs ya da spora meraklı iseniz hayatınız bir anlamda renklenebilir.

Peki Aşk ya Aşk işte bu…. Hayatınıza apansız hiç beklemediğiniz bir anda girer. En güzeli bu değil mi? Gerçekten Aşk var mı dediğimiz şu zamanda. Aşk herkese göre değişir. Gerçek Aşk nedir? dediğinizi duyar gibiyim. Aşk karşı cinsinize karşı gözünüzün kör olmasıdır. Onun hatalarını görmezden gelmek, hatalarını kabullenmek ve hatta yaptığı sakarlıkları bile ona yakıştırmaktır. Aslına bakarsınız aşık olduğunuzda gerçekleri görüp, ne kadar görmezlikten gelseniz de bunları zaman içinde kabullenip kabullenmediğinizi göreceksiniz. Aşk onu sürekli düşünmek, o mutlu olduğunda mutlu olmak, o mutsuz olduğunda onun kadar üzülebilmektir. Ağladığında dayanamamaktır. Onun üzüldüğü konuya çözüm bulmaya çalışmaktır. Ona sonsuz güvenmek ve çok değer vermektir.

Aşık Veysel “seversin, kavuşamazsın o zaman aşk olur” demiş.  Aslında bir açıdan doğru. Ulaşılmaz olduğu zaman herşey bizi cezbeder. Düşünün istediğiniz bir araba, ev yada en basit bir ayakkabı ,elbise olsun. Bunları ilk başta hayal eder, elde etmek için para biriktirir,  gerekirse borca girer ve alırız. Ama elde ettikten sonra, kullanmaya başladıktan sonra hevesimiz geçer. Ya yenilerine bakarız yada yenisini alırız. Maalesef bazı konularda insan olarak nankör olabiliyoruz. Aşk da vücudun ürettiği hormonlardan dolayı en fazla 3 yıl sürüyor.  Dolayısı ile aşkın yerini sevgi alıyor. Aşık olduğunuzda  herşey gözümüze toz pembe gelir. Dünya güzel olur bizim için ama aşık olduğumuz kişiye kavuşamıyorsak bu bizi çok üzer ve canımızı çok acıtır. Kalbimizden bıçak gibi söküp atmak istesekte atamayız. Unutmak için aranızda şehirler olsa bile yinede unutamazsınız. Onu görmemeniz unutmanıza yetmez ki. Gititiğiniz her yere o gelir zaten. Unutmak çok daha zordur çünkü.

Her insan aşık olduğu kişiyle kavuşmak ister. Aşık olduğunuz kişi ile birlikte iseniz o kişi ile sürekli hayaller kurarsınız. Onunla geçireceğiniz güzel bir tatil, belki birlikte bir yemek, Kadıköy’de sahilde beraber yürümek gibi. İlişkinizin ciddi olduğunu düşünüyor ve her ikinizde evliliğe sıcak bakıyorsanız hayatınızı birleştirmek istersiniz. Evliliğe karar verdiyseniz beraber ev, mobilya,gelinlik ve damatlık bakmaya başlarsınız. Keşke hayallerimiz her zaman gerçekleşse dediğinizi duyar gibiyim. Bazen her istediğimiz tabii ki olmaz . İstediğimiz herşeyin olup, olmamasında bir hayır vardır. Bunu zaman gösterir. Ama yinede hayallerinizin kırılmasından korkmayın ve sadece sabredin.

iofir